AGDElektronika

Na to zwróć uwagę nim kupisz słuchawki

Na to zwróć uwagę nim kupisz słuchawki

Inwestując w słuchawki, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju i jaki model kupujemy. W szczególności trzeba popatrzeć na konkretne parametry techniczne jakimi odznaczają się nabywane przez nas warianty słuchawek. Więcej o tym, co mamy do dyspozycji dowiesz się w dalszych fragmentach.
Parametry techniczne na jakie trzeba w głównej mierze zwrócić szczególną uwagę to między innymi takie kwestie jak zakres częstotliwości w Hz a także pasmo przenoszenia. Od tego uzależnione jest jak dużo dźwięków słuchawki będą w stanie odtworzyć. SPL z kolei jest to nic innego jak poziom ciśnienia akustycznego, Mowa tu o ciśnieniu wyrażanym w jednostkach dB. Od tego uzależniona jest ogólna głośność uzyskiwanego brzmienia. Jeżeli natomiast chodzi o zniekształcenia harmoniczne, to od niej zależy zwłaszcza ilość zniekształceń dźwiękowych oraz szumów. Idealnie, aby słuchawki, które mają nam służyć jako solidnej klasy gadżet, cechowały się zniekształceniem harmonicznym na poziomie mniej niż pół procenta.

czarne słuchawki na żółtym tle
Innymi kwestiami istotnymi dla wyboru właściwego rodzaju słuchawek okazuje się długość przewodu. Z reguły jest to od jednego metra do aż sześciu. To, z jakiego materiału wykonany jest tenże przewód także ma ogromne znaczenie, w tym zaleca się, aby wykonany był z miedzi beztlenowej. Kolejna istotna kwestia to regulowanie głośności, co jest dobre, jeżeli występuje na obudowie naszych słuchawek, ewentualnie jak to bywa w starszych modelach- na przewodzie. Kupując słuchawki obowiązkowo musimy także popatrzeć na to, aby były dla nas wygodne w użytkowaniu, dlatego załóżmy je na głowę czy do uszu, by móc sprawdzić, jak się w nich czujemy.
Wpis zawdzięczamy:

Share this post