Domeny

Domeny

Zakładając swoją firmę, świadcząc jakiekolwiek usługi, bardzo ważne jest posiadanie swojej strony internetowej. Dzisiaj stanowi ona często o sukcesie firmy i decyduje o ilości potencjalnych klientów. Witryna internetowa to praktycznie nasza wizytówka, dlatego też należy zadbać o to, by wyglądała ona odpowiednio. W zasadzie o tych kilku powyższych faktach wiedzą wszyscy.

Nie każdy ma jednak pojęcie czym jest domena i jakie ma ono znaczenie. Otóż domena to nic innego jak ciąg nazw systemu DNS, który wykorzystuje się w internecie. Składa się on ze słów, a zakończony jest rozszerzeniem, wpisywanym po kropce. Może na wstępie brzmi to skomplikowanie, ale w rzeczywistości takie nie jest. Domena składa się z dwóch części- z nazwy i końcówki. Jak wszyscy wiemy, do pierwszej części, wykorzystuje się najczęściej nazwę firmy lub jej skrót. Dzięki temu, mamy pewność, że na naszą domenę bezproblemowo trafią nasi klienci, zarówno ci stali, jak i nowi. Rozszerzenie jest z kolei odgórnie ustalone, możemy jednak wybierać spośród wielu propozycji. Tyle w teorii, jak zatem sprawa wygląda w praktyce? Posiadając firmę czy też działalność gospodarczą, chcemy by nazwa domeny była niemalże identyczna z tym, jak nazywa się nasza firma.

Działając na własną rękę i szukając sposobu na to samodzielnie, nie zawsze mamy pewność, że cel zostanie osiągnięty. Na szczęście na rynku działa masa firm udostępniających domeny internetowe. Korzystając z takiej opcji, mamy pewność, że dokładnie wszystko będzie tak jak należy a nazwa domeny będzie profesjonalna i tożsama z naszą firmą. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj też rozszerzenie nazwy domeny. Im krótsze i mniej skomplikowane, tym lepiej. Klienci przecież często adresy stron internetowych znają przecież na pamięć. Właśnie dlatego jest to tak istotne. Zadbajmy o to, by nasi potencjalni czy też stali klienci zawsze trafiali na naszą stronę internetową a nie na witrynę konkurencji.

Nasza firma jest w stanie pomóc w tym Państwu. Udostępniamy masę domen i sprawiamy, że klient nie musi zaprzątać sobie głowy tego typu sprawami.

Artykuł dzięki: